Weboldalunk a használat elősegítése és a jobb felhasználói élmény érdekében sütiket ("cookie"-kat) használ. Bővebben

Elfogadom   Elutasítom

előleg és végszámla

SZÁMVITEL

Témanyitó: duromarta 2018. november 9. 12:17

A vevőtől kapott előleg számla oké, a K 453 elkészült a végszámla, melyet a pénztárgépbe ütöttek be, bankkártyás fizetéssel csökkentve az előleg összegével. Nem tudom lekönyvelni, ahhoz, hogy a 9-esen megjelenjen a teljes árbevétel, nekem a teljes számlaösszeget kell könyvelnem a pénztárban, viszont akkor nem fog egyezni a ptg-es bevétel. Úgy gondoltam T 381 K. 912 K: 467 , majd T:453 K:381 ez az előleg és T:365 K:381 a bankkártyás fizetéssel, így a pénztár egyezik, az előleg is rendben lesz, az előleg áfá-ját vegyesen visszakönyvelem. Jó-e ez így? Az árbevétel is rendben, de a 912-ön, amit év végén és havonta egyeztetek a pénztárszalag göngyölített forgalmával nem fog egyezni, mert az előleg nem szerepel a pénztárgépben. Remélem érthető a kérdésem. Márti

Pap Attila Önadózó szakértő 2018. november 10. 5:51

Kedves Márti,
Szerintem a rendező elvek a következők: 1. magánszemély vevő esetében a készpénzben adott előleg nyugta ellenében is átvehető 2. ugyanez igaz elszámoláskor a készpénzben adott különbözetre is 3. a pénz...

A Fórum szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Fórumban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Összesen: 2 darab találat

Vissza az előző oldalra