Weboldalunk a használat elősegítése és a jobb felhasználói élmény érdekében sütiket ("cookie"-kat) használ. Bővebben

Elfogadom   Elutasítom

KATA-HIPA

EGYÉB ADÓK

Témanyitó: 19630912 2019. január 11. 13:32

Kedves Attila, kicsit belezavarodtam, szeretném megkérdezni, helyesen gondolom-e?
1 Egy KATA-s Bt. az általános (39 § 1.) módszerrel állapítja meg a HIPA alapot, a nettó árbevétel a KATA-s évi árbevétel, azaz pénzforgalmi bevétel, amit a 18 KATA-ban szerepeltet,.
2. EGy KATA-s Bt. a 39 § A 3 pont alapján, azaz a nettó árbevétel 80 %-ában állapítja meg az adó alapját, itt is a pénzforgalmi szemléletű KATA árbevétel az alap.
3. Ha 2019-ben a tételes HIPA adót választja, 2019. II. 15-ig kell bejelenteni.
Nagyon köszönöm a válaszát. Gabi

Pap Attila Önadózó szakértő 2019. január 12. 8:42

Kedves Gabi, ...

A Fórum szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Fórumban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Összesen: 2 darab találat


Vissza az előző oldalra