Gyorskérdés
MUNKAJOG - Munka Törvénykönyve

Átalányadós ev 4 órás munkavállaló foglalkoztatása


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Tisztelt Szakértő!

Főállású átányadós ev 4 órában szeretne 1 főt foglalkoztatni, akinek már van 4 órás munkaviszonya van. (efoval foglalkoztatta volna alapestben, de mivel valószínűleg a 15 napot meghaladta volna havi szinten a foglalkoztatás, így be kell jelentenie. Járulékok, adók tekintetében is előnyösebb neki ez) Ha a másik munkáltatót erről tájékoztatja és nem ütközik részükről akadályba gondolom ennek nincs akadálya, hogy ő is 4 órában foglalkoztassa.
Viszont az efo- s foglalkoztatást, hogy ne haladjuk meg, szeretném kérdezni, hogy a statisztikában az éves átlagot nézik? 1 főt foglalkoztathatna, tehát 365 db bejelentést nem szabad meghaladni, vagy már havi szinten figyelendő?

Előre is köszönöm!

Témanyitó hozzászólás

Kedves Kérdező,
- Valóban nincs akadálya a párhuzamos foglalkoztatásnak, ha nem zavarják egymást.
- Minden félévben az előző 6 havi átlagos foglalkoztatotti létszám alapján kell meghatározni az alkalmisok maximális létszámát (Efo tv. 1.§ (2)). Az így meghatározott létszám bármilyen megoszlásban felhasználható az év során.
papattila

Szakértői hozzászólás

Tisztelt Szakértő!

Főállású átányadós ev 4 órában szeretne 1 főt foglalkoztatni, akinek már van 4 órás munkaviszonya van. (efoval foglalkoztatta volna alapestben, de mivel valószínűleg a 15 napot meghaladta volna havi szinten a foglalkoztatás, így be kell jelentenie. Járulékok, adók tekintetében is előnyösebb neki ez) Ha a másik munkáltatót erről tájékoztatja és nem ütközik részükről akadályba gondolom ennek nincs akadálya, hogy ő is 4 órában foglalkoztassa.
Viszont az efo- s foglalkoztatást, hogy ne haladjuk meg, szeretném kérdezni, hogy a statisztikában az éves átlagot nézik? 1 főt foglalkoztathatna, tehát 365 db bejelentést nem szabad meghaladni, vagy már havi szinten figyelendő?

Előre is köszönöm!

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra