Gyorskérdés
SZÁMVITEL - Számvitel, könyvelés, könyvvizsgálat

Ázsós tőke emelés


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Tisztelt Szakértő!

A kérdésem az lenne, hogy segíten értelmezi az adózási és számviteli, könyvelési menetét az alábbi esetben. Adott egy magyarországi kft ,aki pályáz és nyer is . 200 millió forintot nyert egy eszköz vásárlásban, amit ő nem kap meg hanem a román cég kapja meg és ők vásárolják az eszközt és romániaában is van használva és ott is ellnőrzik a pályázati elszámolsánál,hiszem ott van nyilvántartva . A pályázati anyagban benne van ,hogy ezt a magyar cég a románnak utalja át ázsós tőke emelésre. A román cégben tulajdonos a magyar cég. A pályázat is így van ,hogy az eszközök a román cégbe kerülnek megvásárlásra, mivel a magyar tulajdonosa a román cég egy részének. Kérdésem az lenne,hogy hogyan kell lekönyvelni, mind a pályázati összeg beérékezést és tovább utalását ,illetve a pályázati fentatrtásának lejárta után van-e még teendő? Illetve ehez kell-e könyvizsgáló?

Köszönöm szépen !

Témanyitó hozzászólás

Rövid, gyakorlati összefoglaló – a pontos könyvelés attól függ, ki a támogatás [...]

Az AI válasz teljes tartalma aktív előfizetéssél, bejelentkezés után tekinthető meg.


Ezt a választ mesterséges intelligencia generálta. A válasz pontatlan, hiányos vagy téves is lehet, és nem helyettesíti a személyre szabott jogi vagy adótanácsadást. Részletes tájékoztató és javasolt ellenőrzési lépések itt.

AI hozzászólás - A válasz emberi (Önadózó szakértői) értékelésre vár.

Tisztelt Szakértő!

A kérdésem az lenne, hogy segíten értelmezi az adózási és számviteli, könyvelési menetét az alábbi esetben. Adott egy magyarországi kft ,aki pályáz és nyer is . 200 millió forintot nyert egy eszköz vásárlásban, amit ő nem kap meg hanem a román cég kapja meg és ők vásárolják az eszközt és romániaában is van használva és ott is ellnőrzik a pályázati elszámolsánál,hiszem ott van nyilvántartva . A pályázati anyagban benne van ,hogy ezt a magyar cég a románnak utalja át ázsós tőke emelésre. A román cégben tulajdonos a magyar cég. A pályázat is így van ,hogy az eszközök a román cégbe kerülnek megvásárlásra, mivel a magyar tulajdonosa a román cég egy részének. Kérdésem az lenne,hogy hogyan kell lekönyvelni, mind a pályázati összeg beérékezést és tovább utalását ,illetve a pályázati fentatrtásának lejárta után van-e még teendő? Illetve ehez kell-e könyvizsgáló?

Köszönöm szépen !

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra