Gyorskérdés
MUNKAJOG - Munka Törvénykönyve

Bt.Kültag osztaléka


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Tisztelt Attila ! Az egyik Bt-nél úgy határoztak,hogy azosztalékot kifizetik a kültagnak.Ez a kültag háztartásbeli a Bt,fizette az egészségügyi szolgáltatási járulékot.Most az a kérdésem,hogy arra a hónapra be kell jelenteni a T1041-en amely hónapban kifizetik számára az osztalékot ? Milyen FEOR számot kell alkalmazni.Mi lesz a jogviszonya ? Előre is köszönöm válaszát.Tisztelettel Beck Lászlóné

Témanyitó hozzászólás

Az osztalék a kültag tőkejövedelme. Ha nincs személyes közreműködési kötelezettsége - [...]

A szakértői válasz teljes tartalma aktív előfizetéssél, bejelentkezés után tekinthető meg.

Szakértői hozzászólás

Tisztelt Attila ! Az egyik Bt-nél úgy határoztak,hogy azosztalékot kifizetik a kültagnak.Ez a kültag háztartásbeli a Bt,fizette az egészségügyi szolgáltatási járulékot.Most az a kérdésem,hogy arra a hónapra be kell jelenteni a T1041-en amely hónapban kifizetik számára az osztalékot ? Milyen FEOR számot kell alkalmazni.Mi lesz a jogviszonya ? Előre is köszönöm válaszát.Tisztelettel Beck Lászlóné

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra