Gyorskérdés
ÁFA - Általános forgalmi adó

Csoportos áfa alany előleg számla


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

csepi 2024-07-31 12:17:09

A következőkben kérnék segítségét. Egy áfa körös Kft 2024.01.01-től csoportos adóalannyá vált. A csoport képviselőjének még csoportos alanyisága előtt 2023-ban kiállított 3 db áfás előleg számlát. Kérdésem: 2024-ben amikor már csoportos adóalany (egymás között nincs áfa) és az előleg számláról vég számlát kellene kiállítani akkor , hogyan kell kiállítani a végszámlát? 1. Le kell stornózni az előlegszámlákat? Kell áfát önrevíziózni (2023.10 hó) . A pénzt megkapta a cég még 2023.10 hónapban. Az áfát megfizette. Új ügyletként kell kezelni a végszámlát? 2. Lehet előreutalásként kezelni a 2023-ban megkapott pénzt ha önrevíziózom a 2023.10 hónapot? 3. Ha nem kell önrevíziózni akkor hogyan állítom ki a végszámlát? Az előleg számlát hogyan tudom be a végszámlába? Nagyon köszönöm!

Témanyitó hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2024-07-31 14:05:52

Mivel az áfa rendszerében az előleg nyújtása önálló teljesítéssel bír és a pénzátadás időpontjában a felek [...]

A szakértői válasz teljes tartalma bejelentkezés után tekinthető meg.

Szakértői hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra