Gyorskérdés
TAO - Társasági adó

Fel nem használt áttérési különbüzet


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kedves Attila! Kiva időszakról maradt fel nem használt áttérési különbözet a Tao-s Kft-nek. Adóját megfizette időben. Hogyan kellene ez jól kitölteni a 29-es bevallásban? A 01-02. lap 24.sorát nézem, de sárga hibaüzenetem van. Az " a " oszlopba mindkét sorba beírtam: 2024.12.31., mint feloldás, "b" oszlop pótlék 0 - gondolom emiatt pityeg - , " c " oszlopba az adó kerül. Így kell ? És írjam be vagy ne adóalap növelőbe az 04-03 lap 59-es sorába? Én tennem bele, mert a 24.sorról könyvelik fel a taot. Illetve a számvitelben ezt lekönyvelem T891-K461, akkor ennyivel kevesebb lesz adózott eredményem. Hogyan kellene eljárni hogy adóban és számvitelben is jó legyen?
Köszönettel!

Témanyitó hozzászólás

Kedves Kérdező,
Szerintem helyesen tölti ki a bevallást (24.sor "a" oszlop 2024.12.31., "b" 0, "c" adó) és vélhetően a 0 késedelmi pótlék miatt figyelemeztet, de ez nem hiba. Az 59.sor üres marad! Számvitelileg ugyanoda kerül az erre jutó társasági adó is, mint a normál adóalapra jutó T891-K461.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila! Kiva időszakról maradt fel nem használt áttérési különbözet a Tao-s Kft-nek. Adóját megfizette időben. Hogyan kellene ez jól kitölteni a 29-es bevallásban? A 01-02. lap 24.sorát nézem, de sárga hibaüzenetem van. Az " a " oszlopba mindkét sorba beírtam: 2024.12.31., mint feloldás, "b" oszlop pótlék 0 - gondolom emiatt pityeg - , " c " oszlopba az adó kerül. Így kell ? És írjam be vagy ne adóalap növelőbe az 04-03 lap 59-es sorába? Én tennem bele, mert a 24.sorról könyvelik fel a taot. Illetve a számvitelben ezt lekönyvelem T891-K461, akkor ennyivel kevesebb lesz adózott eredményem. Hogyan kellene eljárni hogy adóban és számvitelben is jó legyen?
Köszönettel!

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra