Gyorskérdés
JÁRULÉKOK, TB - Járulékok, szociális hozzájárulási adó, társadalombiztosítási ellátások, nyugdíj.

Gyedre való jogosultság


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kedves Attila,

Van egy másodállású őstermelő, akinek van főállása.
Jelenleg GYED-en van kisgyermekével, tehát főállásában fizetés nélküli szabadságon van gyermeknevelés céljából.
2025.10.06-tól megy vissza dolgozni a főállásába, a gyermeket pedig 2025.09.01-től kezdi el bölcsődébe járatni.
Kérdésem az lenne, hogy a 2025.09.01-10.05-ig le kell-e mondjon a GYED-ről, mivel nem folytat ezen időszak alatt kereső tevékenységet pedig a gyermek bölcsődébe jár?
Vagy ezen időszakban visszajön a főállású őstermelői jogviszony?

Segítségét előre is köszönöm: CS-M Renáta

Témanyitó hozzászólás

Kedves Renáta,
Őstermelőként akkor se válik biztosítottá, ha a főállású [...]

A szakértői válasz teljes tartalma aktív előfizetéssél, bejelentkezés után tekinthető meg.

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila,

Ugyanezen ügyben még szeretnék segítséget kérni.
Most tudtam meg, hogy a gyermek 2025.09.11-én tölti 2.-ik életévét. Tehát onnantól Gyes járna az Anyukának, de ha ugye még Fiz. nélkülin van, akkor az sem jár neki 10.05-ig, csak 10.06-tól, amikortól a szabadságát kezdi el kivenni a munkába állása előtt. Akkor a gyes-ről is le kell mondania 10.05.ig és Eü szolg járulékot kell fizessen maga után? Jól értelmezem a helyzetet?

Segítségét köszönöm: Cs-M Renáta

Felhasználói hozzászólás

Kedves Attila,

Van egy másodállású őstermelő, akinek van főállása.
Jelenleg GYED-en van kisgyermekével, tehát főállásában fizetés nélküli szabadságon van gyermeknevelés céljából.
2025.10.06-tól megy vissza dolgozni a főállásába, a gyermeket pedig 2025.09.01-től kezdi el bölcsődébe járatni.
Kérdésem az lenne, hogy a 2025.09.01-10.05-ig le kell-e mondjon a GYED-ről, mivel nem folytat ezen időszak alatt kereső tevékenységet pedig a gyermek bölcsődébe jár?
Vagy ezen időszakban visszajön a főállású őstermelői jogviszony?

Segítségét előre is köszönöm: CS-M Renáta

Összesen: 2 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra