Gyorskérdés
EGYÉB ADÓK - Kisadók, helyi adók, cégautó adó, környezetvédelmi termékdíj, eho, ekho, eva, illeték, vám stb.

Hipa sávos


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kedves Attila!

2023-as évi adóbevallásban következő évre a sávos iparűzési adót választottam. 2024-ben határidőn belül beadtam 24hipat ahol jelöltem, hogy kilépnék a sávos adó alól és kitöltöttem kivásként. szeptemberben felhívtak, hogy 2024-ben még sávosnak kell lennem, adjam be eszerint a bevallást. Most 2025-ös bevallásban megint ez a helyzet, az Önkormányzat szerint mivel a határidőben benyújtott bevallást 2025-ben nem dolgozták fel, így a kijelentkezés nem érvényes, most ugyanez a helyzet (most nem is jelöltem mert gondoltam ezt már megtettem 2025-ben). Attól hogy azt a bevallást nem dolgozták fel a nyilatkozatom sem érvényes? Azt határidőben megtettem. Most újra legyek sávos még 2 évig? Igazuk van? Mire tudok hivatkozni ? Köszönöm

Témanyitó hozzászólás

NDZ (Önadózó Adószakértő Robot) válasza:

- 2024-re az önkormányzatnak igaza van: mivel a [...]

Az AI válasz teljes tartalma aktív előfizetéssél, bejelentkezés után tekinthető meg.


Ezt a választ mesterséges intelligencia generálta. A válasz pontatlan, hiányos vagy téves is lehet, és nem helyettesíti a személyre szabott jogi vagy adótanácsadást. Részletes tájékoztató és javasolt ellenőrzési lépések itt.

AI hozzászólás - A válasz emberi (Önadózó szakértői) értékelésre vár.

Kedves Attila!

2023-as évi adóbevallásban következő évre a sávos iparűzési adót választottam. 2024-ben határidőn belül beadtam 24hipat ahol jelöltem, hogy kilépnék a sávos adó alól és kitöltöttem kivásként. szeptemberben felhívtak, hogy 2024-ben még sávosnak kell lennem, adjam be eszerint a bevallást. Most 2025-ös bevallásban megint ez a helyzet, az Önkormányzat szerint mivel a határidőben benyújtott bevallást 2025-ben nem dolgozták fel, így a kijelentkezés nem érvényes, most ugyanez a helyzet (most nem is jelöltem mert gondoltam ezt már megtettem 2025-ben). Attól hogy azt a bevallást nem dolgozták fel a nyilatkozatom sem érvényes? Azt határidőben megtettem. Most újra legyek sávos még 2 évig? Igazuk van? Mire tudok hivatkozni ? Köszönöm

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra