Gyorskérdés
EGYÉB ADÓK - Kisadók, helyi adók, cégautó adó, környezetvédelmi termékdíj, eho, ekho, eva, illeték, vám stb.

Jövedéki adó visszaigénylés


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kérném a segítségét a kereskedelmi gázolaj visszaigénylésének helyes könyvelésében. találtam kettőféle verziót. 1.) "A mezőgazdasági termelő és az erdőgazdálkodó által befizetett jövedéki adó visszatérítése nem a ténylegesen felhasznált gázolaj mennyisége alapján történik, ezért ott a felhasznált gázolaj és az igénybe vett gépi bérmunka-szolgáltatás alapján visszaigényelt jövedéki adót egyéb bevételként kell elszámolni, a 362-9 főkönyvi számlával szemben..

2.) "A számviteli törvény jövedéki adóval kapcsolatos ide vonatkozó paragrafusa (78. § (2)) a következőképpen fogalmaz: “(2) Anyagköltségként az üzleti évben felhasznált vásárolt anyagok bekerülési (értékvesztéssel csökkentett, az értékvesztés visszaírt összegével növelt bekerülési) értékét, továbbá a vásárolt növendék-, hízó- és egyéb állatok bekerülési értékét kell kimutatni. A termelés, a tevékenység, a szolgáltatás során keletkezett hulladékok, haszonanyagok értékével, az anyagok bekerülési értékében figyelembe vett vámteher, jövedéki adó, termékdíj visszatérített összegével az anyagköltséget csökkenteni kell.” Ezért a visszaigényelt jövedéki adó összegével az üzemanyag-felhasználás anyagköltségként elszámolt összegét kell csökkenteni: T 362 - K 511. Melyik a helyes?

Témanyitó hozzászólás

NDZ válasza:

Kereskedelmi gázolaj jövedékiadó‑visszatérítésének könyvelésére a [...]

Az AI válasz teljes tartalma aktív előfizetéssél, bejelentkezés után tekinthető meg.


Ezt a választ mesterséges intelligencia generálta. A válasz pontatlan, hiányos vagy téves is lehet, és nem helyettesíti a személyre szabott jogi vagy adótanácsadást. Részletes tájékoztató és javasolt ellenőrzési lépések itt.

AI hozzászólás - A válasz emberi (Önadózó szakértői) értékelésre vár.

Kérném a segítségét a kereskedelmi gázolaj visszaigénylésének helyes könyvelésében. találtam kettőféle verziót. 1.) "A mezőgazdasági termelő és az erdőgazdálkodó által befizetett jövedéki adó visszatérítése nem a ténylegesen felhasznált gázolaj mennyisége alapján történik, ezért ott a felhasznált gázolaj és az igénybe vett gépi bérmunka-szolgáltatás alapján visszaigényelt jövedéki adót egyéb bevételként kell elszámolni, a 362-9 főkönyvi számlával szemben..

2.) "A számviteli törvény jövedéki adóval kapcsolatos ide vonatkozó paragrafusa (78. § (2)) a következőképpen fogalmaz: “(2) Anyagköltségként az üzleti évben felhasznált vásárolt anyagok bekerülési (értékvesztéssel csökkentett, az értékvesztés visszaírt összegével növelt bekerülési) értékét, továbbá a vásárolt növendék-, hízó- és egyéb állatok bekerülési értékét kell kimutatni. A termelés, a tevékenység, a szolgáltatás során keletkezett hulladékok, haszonanyagok értékével, az anyagok bekerülési értékében figyelembe vett vámteher, jövedéki adó, termékdíj visszatérített összegével az anyagköltséget csökkenteni kell.” Ezért a visszaigényelt jövedéki adó összegével az üzemanyag-felhasználás anyagköltségként elszámolt összegét kell csökkenteni: T 362 - K 511. Melyik a helyes?

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra