Gyorskérdés
EGYÉB ADÓK - Kisadók, helyi adók, cégautó adó, környezetvédelmi termékdíj, eho, ekho, eva, illeték, vám stb.

Kkt ingatlan Kft-be


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Neumanne7103 2020-01-21 20:29:58

Kedves Attila!
Szeretném megkérdezni mi a véleménye az alábbiakrol! Az egyik ügyfélnek van egy Kkt és egy Kftje.
A Kkt-t szeretné megszüntetni, de van a Kktban egy ingatlan. A cél az lenne, hogy az ingatlan bevigye a Kft-e, de nem nagyon szeretne illetékelni. Ha pl. beolvad a Kkt-t megveszi a Kft (ingatlannal együtt), vagy jogutódja lenne a Kkt-nak a Kft….mindenképpen kell vagyonszerzési illetéket fizetnie?
A másik kérdésem pedig az lenne hogy amennyiben egy Kft vegelszamolassal megszűnik a benne lévő ingatlan illeték es adófizetes nélkül atkerül az alapító tulajdonaba?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv Neumanné Szilvi

Témanyitó hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2020-01-22 16:01:15

Kedves Szilvi,
- Kedvezményezett átalakulás (Tao tv. 4.§ 23/a.) [...]

A szakértői válasz teljes tartalma bejelentkezés után tekinthető meg.

Szakértői hozzászólás

Neumanne7103 2020-01-23 07:37:33

Köszönöm szépen a választ!

Felhasználói hozzászólás

Összesen: 2 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra