Gyorskérdés
MUNKAJOG - Munka Törvénykönyve

Munkaközi szünet biztosítása

Címkék: munkaközi szünet


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Ócsai 2014-01-22 20:27:42

Az új munkatörvénykönyv szerint a munkaközi szünet nem része a munkaidőnek. Kérdésem az, hogy a munkaközi szünet bedolgozásától eltekinthet-e a munkáltató, tehát a régi szabály szerint eljárhat-e? Nem tartozik a kollektív szerződés hatálya alá. Ha igen, ezt a munkaszerződésben vagy a tájékoztatásban kell közölni a dolgozóval? /Állítólag munkaügyi bírságot szabtak ki egy cégre, mert nem dolgoztatta le a munkaközi szünetet. Gondolom nem volt kellőképpen írásban rögzítve, hogy ez a pihenőidő része a munkaidőnek, és munkabért fizet rá./

Témanyitó hozzászólás

dr. Szabó Tibor Önadózó szakértő 2014-01-23 08:37:55

Álláspontom szerint a munkaközi szünetre vonatkozó Mt, rendelkezésektől a munkavállaló javára lehet eltérni, így a munkaközi szünet biztosítása mellet annak idejét részben vagy egészben be lehet számítani a munkaidőbe, illetve díjazást lehet rá megállapítani.

Szakértői hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2014-01-23 11:20:20

Sem a régi, sem az új MT nem tekintette a munkaidő részének a munkaközi szünetet. Nem tartom elképzelhetően, hogy munkaügyi bírságot kapott munkáltató azért, mert kedvezőbb gyakorlatot alkalmazott a törvényi előírásnál, érzésem szerint ez inkább amolyan egymást rémisztgető városi legenda. Egyébként egyetértek Tiborral, hogy e tekintetben a törvény diszpozitív, azaz a dolgozó javára el lehet térni, még tájékoztatást sem kell adni róla.
papati

Szakértői hozzászólás

Szilvasiepito 2018-03-23 14:31:03

Társaságunknál a munkáltató eltekint a munkaközi szünet "bedolgozásától", tehát az része a napi munkaidőnek.
A munkaközi szünet kiadása a munkavégzés megszakításával történhet.
A munkaidő nyilvántartásból ki kell-e derülnie hogy a munkaközi szünet kiadása egy adott napon mely időpontban történt?

Felhasználói hozzászólás

Összesen: 3 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra