Gyorskérdés
JOG - Polgári jog, gazdasági jog, cégjog, civil szervezetek

NEAK finanszírozás elszámolása


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Tisztelt Szakértő!
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által a háziorvosok részére havonta nyújtott finanszírozás pénzügyi elszámolásával kapcsolatban szeretnék feltenni kérdést, ne tudom jó helyen teszem-e? Ha nem, akkor hol tudok tájékozódni erről?
1. A háziorvos egyéni vállalkozó az előző év zárását követően megfizette a vállalkozói osztalékalap adóját is, nyeresége marad. Amennyiben más (nem finanszírozott) tevékenységet nem végzett, ezt a vállalkozói nyereséget kifizetheti-e magának vagy ezt vissza kell fizetnie a NEAK-nak.
2.A havonta utalt támogatás részét képezi a "rezsitámogatás" is, (külön sorban szerepel a havi kifizetési jogcímek között). Amennyiben az önkormányzat fizeti a rendelő fenntartását, ezt az összeget szintén vissza kell utalnia?
Köszönöm a választ előre is!

Témanyitó hozzászólás

Kedves Kérdező,
Szerintem egyik esetben se kell visszafizetni a támogatást, de a hiteles választ a NEAK-tól tudják beszerezni.
papattila

Szakértői hozzászólás

Tisztelt Szakértő!
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által a háziorvosok részére havonta nyújtott finanszírozás pénzügyi elszámolásával kapcsolatban szeretnék feltenni kérdést, ne tudom jó helyen teszem-e? Ha nem, akkor hol tudok tájékozódni erről?
1. A háziorvos egyéni vállalkozó az előző év zárását követően megfizette a vállalkozói osztalékalap adóját is, nyeresége marad. Amennyiben más (nem finanszírozott) tevékenységet nem végzett, ezt a vállalkozói nyereséget kifizetheti-e magának vagy ezt vissza kell fizetnie a NEAK-nak.
2.A havonta utalt támogatás részét képezi a "rezsitámogatás" is, (külön sorban szerepel a havi kifizetési jogcímek között). Amennyiben az önkormányzat fizeti a rendelő fenntartását, ezt az összeget szintén vissza kell utalnia?
Köszönöm a választ előre is!

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra