Gyorskérdés
TAO - Társasági adó

Pótbefizetés tagi kölcsönből


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Tisztelt Szakértő!
Egy egyszemélyes Kft évek óta veszteséges, ezért a saját tőke a jegyzett tőke összegét több éve nem éri el. A Kft tulajdonosa a fennálló tagi kölcsönéből kívánja a pótbefizetést teljesíteni. A Kft társasági szerződésében szerepel a pótbefizetésként maximálisan teljesíthető osszeg. Kérdésem, hogy ettől az összegtől el lehet-e térni, hiszen egyszemélyes Kft esetén nincs szükség a pótbefizetésre vonatkozó rendelkezésre, vagy módosítani szükséges ehhez a társasági szerződést?
Amennyiben tagi kölcsönből kerülne átvezetésre a lekötött tartalékba a szükséges összeg, akkor ehhez elegendő-e a tulajdonosi határozat? A Kft tulajdonosa szeretné, ha a teljes tagi kölcsön állománya pótbefizetésként kerülne átvezetésre a lekötött tartalékba, vagyis nagyobb összeg, mint amennyire az alultőkésítés miatt szükséges. Lehetséges ez? Ha nyereségessé válna az idei évben a Kft, és a lekötött tartalékban halmozódott pótbefizetés több, mint amire az alultőkésítés miatt szükség lenne, akkor lehetőség van a pótbefizetés visszavezetésére a tagi kölcsön javára? A tagi kölcsönből történő pótbefizetés, illetve annak visszavezetése a tagi kölcsönök közé jár-e társasági adó, vagy illetékfizetési kötelezettséggel?
Szíves válaszát köszönöm!

Témanyitó hozzászólás

Társasági [...]

A szakértői válasz teljes tartalma aktív előfizetéssél, bejelentkezés után tekinthető meg.

Szakértői hozzászólás

Kiegészítve Szabó Tibor válaszát, a Ptk. 3:99/A.§-ából számomra az a következtetés vonható le, hogy dönthet úgy az alapító, hogy a szükségesnél több pótbefizetést teljesít (azaz a teljes tagi kölcsönt minősíti át pótbefizetéssé és helyezi lekötött tartalékba), valamint nem fizeti azonnal vissza, annak ellenére, hogy megszűnt a pótbefizetés törvényi szükségessége.
gattopardo

Felhasználói hozzászólás

Tisztelt Szakértő!
Egy egyszemélyes Kft évek óta veszteséges, ezért a saját tőke a jegyzett tőke összegét több éve nem éri el. A Kft tulajdonosa a fennálló tagi kölcsönéből kívánja a pótbefizetést teljesíteni. A Kft társasági szerződésében szerepel a pótbefizetésként maximálisan teljesíthető osszeg. Kérdésem, hogy ettől az összegtől el lehet-e térni, hiszen egyszemélyes Kft esetén nincs szükség a pótbefizetésre vonatkozó rendelkezésre, vagy módosítani szükséges ehhez a társasági szerződést?
Amennyiben tagi kölcsönből kerülne átvezetésre a lekötött tartalékba a szükséges összeg, akkor ehhez elegendő-e a tulajdonosi határozat? A Kft tulajdonosa szeretné, ha a teljes tagi kölcsön állománya pótbefizetésként kerülne átvezetésre a lekötött tartalékba, vagyis nagyobb összeg, mint amennyire az alultőkésítés miatt szükséges. Lehetséges ez? Ha nyereségessé válna az idei évben a Kft, és a lekötött tartalékban halmozódott pótbefizetés több, mint amire az alultőkésítés miatt szükség lenne, akkor lehetőség van a pótbefizetés visszavezetésére a tagi kölcsön javára? A tagi kölcsönből történő pótbefizetés, illetve annak visszavezetése a tagi kölcsönök közé jár-e társasági adó, vagy illetékfizetési kötelezettséggel?
Szíves válaszát köszönöm!

Összesen: 2 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra