Gyorskérdés
MUNKAJOG - Munka Törvénykönyve

Szabadság átvitele


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

nemjudi 2007-10-02 20:02:16

T.Szerkesztõség ! Az alábbi kérdéseimre szeretnék sûrgõs segítséget kérni:
1./ Alapítvány által mûködtetett iskolában Mtv. vagy Kjt szerint kell megállapítani az alap és pótszabaságok mértékét?
2./Az fenti iskolánál dolgozó kolléganõnek Gyes megszünését követõen elkezdtük kiadni korábbi évekrõl felhalmozódott szabadságát, ami bõven kitartana neki 2007. november hóig, de mivel tanár és nincs helyette más munkába kellen állnia. Közös megállapodás alapján meg lehet -e szakítani a szabadságát és átvinni a jövõ évi nyári szünetre, vagy pénzben meg lehet- e váltani a még ki nem fizetett korábbi és 2007 évi szabadságot?
3./ Ha valaki 2007.09.01.- tõl 2008.02.28.-ig ( elõtte végig itt dolgozott ) fizetésnélküli szabadságot kér külföldi tanulmány miatt, 2007 évben mely idõszakra jár idõarányosan az éves rendes szabadsága. A fiz.nélküli szabi elõ 30 napjára is ?
4./ A 2007 évi szabadságot megddig lehet kiadni és a határidõ leteltét követõen ki nem vett/adott szabadsággal mi a helyzet?
Segítségüket köszönöm.

Témanyitó hozzászólás

verebelyizsuzsi 2007-10-03 08:57:01

1. Az alapítványok esetében véleményem szerint a Munka Törvénykönyve az irányadó.
2. A GYES-rõl visszajövõ kollega szabadságát ki kell adni, amikor lejár a GYES, de ha ez az alapítvány mûködését veszélyezteti, akkor a következõ évre átvihetõ. A szabadságot pénzben megváltani nem lehet.
3. Nem kell rendes szabadságot megállapítani a fizetés nélküli szabadság idõtartamára. 2007-ben tehát a 8/12-ét veheti ki éves rendes szabadságának.
4. A szabadság kiadásáról a tárgyévben kell gondoskodnia a munkáltatónak, amennyiben ez a munkáltató gazdasági érdekeit veszélyezteti, akkor a következõ évre átvihetõ, és kollektív szerzõdéssel akár szeptember 30-ig kiadható. A szabadságot minden esetben ki kell adni, azt elmulasztani vagy pénzben megváltani nem lehet. Ahol a munkáltató a szabadságot nem adta ki a munkavállalónak, bírságra számíthat.
Üdvözlettel Böröczkyné Verebélyi Zsuzsi

Felhasználói hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra