Gyorskérdés
JOG - Polgári jog, gazdasági jog, cégjog, civil szervezetek

Szakszervezet


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kedves Attila!

Szakszervezettel kapcsolatban az alábbi kérdéseink merültek fel:

1. Egy költségvetési szerv adomány jogcímen juttathat-e pénzbeli támogatást a szakszervezetnek? Milyen feltételei vannak (pl: adományozási szerződés készítése)? Adóvonzata van-e bármelyik félnek az adomány után? Milyen jogszabályoknak kellene megfelelni az adományozónak (költségvetési szervnek) és a kedvezményezettnek (szakszervezet)?
2. Ha a költségvetési szerv rendelkezik ingatlannal (úgy gondolom, hogy ez állami tulajdonú), amelyet bérbeadna egy harmadik félnek. A bérbeadásból származó bevételt milyen jogcímen adhatná át a szakszervezetnek (pl: adomány, üzemeltetési hozzájárulás)? Milyen jogszabályoknak kellene megfelelnünk?
3. Illetve az járható út lenne-e ha az ingatlant használatba adja át a szakszervezetnek és a szakszervezet adja tovább bérbe harmadik félnek és ő szedné be az ingatlan hasznosításából eredő hasznokat?

Előre is köszönjük válaszát.

Témanyitó hozzászólás

Kedves Kérdező,
Sajnos nem tudok a kérdéseiben segíteni :(
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila!

Szakszervezettel kapcsolatban az alábbi kérdéseink merültek fel:

1. Egy költségvetési szerv adomány jogcímen juttathat-e pénzbeli támogatást a szakszervezetnek? Milyen feltételei vannak (pl: adományozási szerződés készítése)? Adóvonzata van-e bármelyik félnek az adomány után? Milyen jogszabályoknak kellene megfelelni az adományozónak (költségvetési szervnek) és a kedvezményezettnek (szakszervezet)?
2. Ha a költségvetési szerv rendelkezik ingatlannal (úgy gondolom, hogy ez állami tulajdonú), amelyet bérbeadna egy harmadik félnek. A bérbeadásból származó bevételt milyen jogcímen adhatná át a szakszervezetnek (pl: adomány, üzemeltetési hozzájárulás)? Milyen jogszabályoknak kellene megfelelnünk?
3. Illetve az járható út lenne-e ha az ingatlant használatba adja át a szakszervezetnek és a szakszervezet adja tovább bérbe harmadik félnek és ő szedné be az ingatlan hasznosításából eredő hasznokat?

Előre is köszönjük válaszát.

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra