Gyorskérdés
JÁRULÉKOK, TB - Járulékok, szociális hozzájárulási adó, társadalombiztosítási ellátások, nyugdíj.

Szochó kedvezmény


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kedves Attila !
Az alábbiban kérem a segítségét:
Munkaerőpiacra lépő tekintetében kapott szochó igazolással egy kicsit megkeveredtem.
A munkavállaló 2024. május 1-től állt munkába, anno megkaptuk a szochó igazolást ( akkor még 2+1 év )
A munkavállaló mviszonya megszűnt 2024. 09. hóban.
Idén 2025.04. hóban újból munkába állt ugyanaz a munkavállaló és ma megérkezett a szochó igazolása, kimásoltam az adatokat az igazolásról:
" A munkaeropiacra lépő tekintetében a kedvezményezett foglalkoztatás kezdete: 2024. május 1.
A Szocho tv. 11. § (4) bekezdése értelmében ezen igazolás alapján a Szocho tv. 11. § szerinti
kedvezmény a kifizeto által tett biztosítotti bejelentésre tekintettel 2025. április 15. napjától az
érvényesítési idoszak végéig - a Szocho tv. 11. § és a 17. §-ában foglaltak figyelembe vétele
mellett - igénybe veheto."
Kérdésem az lenne, hogy melyik kedvezményt vehetem igénybe rá ?
1. 2024. május 1-től számolt 2+1 év
2. 2024. május 1-től számolt 1+0,5 év
3. 2025. 04.15-től számolt 1+0,5 év

Köszönöm szépen a segítségét. Üdv. P.Edit

Témanyitó hozzászólás

Kedves Edit,
Értelmezésem szerint a 2024.05.01-től számított 1+0,5 év a helyes érvényesítési időszak.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila !
Az alábbiban kérem a segítségét:
Munkaerőpiacra lépő tekintetében kapott szochó igazolással egy kicsit megkeveredtem.
A munkavállaló 2024. május 1-től állt munkába, anno megkaptuk a szochó igazolást ( akkor még 2+1 év )
A munkavállaló mviszonya megszűnt 2024. 09. hóban.
Idén 2025.04. hóban újból munkába állt ugyanaz a munkavállaló és ma megérkezett a szochó igazolása, kimásoltam az adatokat az igazolásról:
" A munkaeropiacra lépő tekintetében a kedvezményezett foglalkoztatás kezdete: 2024. május 1.
A Szocho tv. 11. § (4) bekezdése értelmében ezen igazolás alapján a Szocho tv. 11. § szerinti
kedvezmény a kifizeto által tett biztosítotti bejelentésre tekintettel 2025. április 15. napjától az
érvényesítési idoszak végéig - a Szocho tv. 11. § és a 17. §-ában foglaltak figyelembe vétele
mellett - igénybe veheto."
Kérdésem az lenne, hogy melyik kedvezményt vehetem igénybe rá ?
1. 2024. május 1-től számolt 2+1 év
2. 2024. május 1-től számolt 1+0,5 év
3. 2025. 04.15-től számolt 1+0,5 év

Köszönöm szépen a segítségét. Üdv. P.Edit

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra