Gyorskérdés
SZÁMVITEL - Számvitel, könyvelés, könyvvizsgálat

Térítés nélkül átadott tárgyi eszköz


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Tisztelt Szakértő!

Egy egyesület 2020-ban vásárolt egy tárgyi eszközt amit a szívességi használatra kapott ingatlanban tartott. Ezt a szívességi használatot személyes ellentétek miatt egyik napról a másikra visszavonták, az ott tartott tárgyi eszközt jogellenesen elzárták az egyesülettől, többszöri kérésre sem adták vissza. Az egyesület hivatalos útra terelte a dolgot, eközben a másik fél nyilvántartásába vette a tárgyi eszközt és a bírósági felhívásunkra átadták számlával mint "térítés nélkül átadott tárgyi eszközt", Áfa megfizetésével. (Az áfát az egyesület nem fizette ki, nem is kérték tőlük)
Kérem adjon tanácsot, mit kellene csinálnom?
A tárgyi eszközök között a mai napig szerepel, écs el lett rá számolva.

Köszönettel
Orsi

Témanyitó hozzászólás

Kedves Orsi,
Szuper, hogy birtokba vehették a saját eszközüket, ez jó hír. A számlát pedig küldjék vissza, hiszen az olyan gazdasági eseményt tartalmaz, ami nem igaz, azaz a számla fiktív. Más teendőjük nincs.
papattila

Szakértői hozzászólás

Tisztelt Szakértő!

Egy egyesület 2020-ban vásárolt egy tárgyi eszközt amit a szívességi használatra kapott ingatlanban tartott. Ezt a szívességi használatot személyes ellentétek miatt egyik napról a másikra visszavonták, az ott tartott tárgyi eszközt jogellenesen elzárták az egyesülettől, többszöri kérésre sem adták vissza. Az egyesület hivatalos útra terelte a dolgot, eközben a másik fél nyilvántartásába vette a tárgyi eszközt és a bírósági felhívásunkra átadták számlával mint "térítés nélkül átadott tárgyi eszközt", Áfa megfizetésével. (Az áfát az egyesület nem fizette ki, nem is kérték tőlük)
Kérem adjon tanácsot, mit kellene csinálnom?
A tárgyi eszközök között a mai napig szerepel, écs el lett rá számolva.

Köszönettel
Orsi

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra