Gyorskérdés
JOG - Polgári jog, gazdasági jog, cégjog, civil szervezetek

Vadásztársaság vagyoni hozzájárulás


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Kedves Attila !
Adott egy vadásztársaság, ahol a tagok belépéskor egyszeri belépési díjat,vagyoni hozzájárulást fizetnek. Majd minden évben tagdíjat. Ha jól tudom ezekről nem kell számlát kiállítani, elegendő a számviteli bizonylat, amely adott esetben tekintve hogy banki átutalással van teljesítve a banki kivonat.
1. Ez így helyes gyakorlat -e ?
2. Kilépő tag esetén , a közgyűlés arról döntött hogy a belépéskor a vagyoni hozzájárulás egy részét visszafizeti. Megteheti ezt a vadásztársaság ? - nem hallottam még ilyenről. Amennyiben igen, mi lesz ennek a bizonylata ? - szintén a banki kivonat ? Jogilag ez így járható út ?

Köszönöm előre is szíves tájékoztatását.
Üdvözlettel : Andrea

Témanyitó hozzászólás

Kedves Andrea,
1. Igen, helyes.
2. Elméletileg lehet ilyen jogszerű döntést hozni, az alapító okirat módosítása mellett. Bizonylata az alapító okirat és az abanki kivonat.
papattila

Szakértői hozzászólás

Kedves Attila !
Adott egy vadásztársaság, ahol a tagok belépéskor egyszeri belépési díjat,vagyoni hozzájárulást fizetnek. Majd minden évben tagdíjat. Ha jól tudom ezekről nem kell számlát kiállítani, elegendő a számviteli bizonylat, amely adott esetben tekintve hogy banki átutalással van teljesítve a banki kivonat.
1. Ez így helyes gyakorlat -e ?
2. Kilépő tag esetén , a közgyűlés arról döntött hogy a belépéskor a vagyoni hozzájárulás egy részét visszafizeti. Megteheti ezt a vadásztársaság ? - nem hallottam még ilyenről. Amennyiben igen, mi lesz ennek a bizonylata ? - szintén a banki kivonat ? Jogilag ez így járható út ?

Köszönöm előre is szíves tájékoztatását.
Üdvözlettel : Andrea

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra