Gyorskérdés
TAO - Társasági adó

Kapcsolt vállalkozás - férj - feleség Bt-je és kft-éik között


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

csonged 2014-02-28 23:13:17

'A' Bt beltagja a feleség 75%-kal, kültag férj 25%-kal.
'B' Kft a férj 100%-os tulajdona.
'C' Kft-ben a férj ügyvezető és 'B' Kft-nek 78%-os részesedése van 'C'-ben.
Kérdés: Kapcsolt vállalkozás-e 'A' és 'C' ?
csk

Témanyitó hozzászólás

dr. Szabó Tibor Önadózó szakértő 2014-03-01 14:23:42

1996. évi LXXXI. törvény a társasági adóról és az osztalékadóról
4. § 23. kapcsolt vállalkozás:
a) az adózó és az a személy, amelyben az adózó - a Ptk. rendelkezéseinek megfelelő alkalmazásával - közvetlenül vagy közvetve többségi befolyással rendelkezik,
b) az adózó és az a személy, amely az adózóban - a Ptk. rendelkezéseinek megfelelő alkalmazásával - közvetlenül vagy közvetve többségi befolyással rendelkezik,
c) az adózó és más személy, ha harmadik személy - a Ptk. rendelkezéseinek megfelelő alkalmazásával - közvetlenül vagy közvetve mindkettőjükben többségi befolyással rendelkezik azzal, hogy azokat a közeli hozzátartozókat, akik az adózóban és a más személyben többségi befolyással rendelkeznek, harmadik személynek kell tekinteni;
d) a külföldi vállalkozó és belföldi telephelye, valamint a külföldi vállalkozó telephelyei, továbbá a külföldi vállalkozó belföldi telephelye és az a személy, amely a külföldi vállalkozóval az a)-c) alpontban meghatározott viszonyban áll;
e) az adózó és külföldi telephelye, továbbá az adózó külföldi telephelye és az a személy, amely az adózóval az a)-c) alpontban meghatározott viszonyban áll;

Ptk. 685/B.§ (4) A 685. § b) pontja szerinti közeli hozzátartozók közvetlen és közvetett tulajdoni részesedését vagy szavazati jogát egybe kell számítani.
------
A Ptk. 685/B.§/4/ bekezdése - az egybeszámítás - folytán az A Bt-ben a férjet többségi részesedéssel rendelkezőnek kell tekinteni. Ez alapján a kapcsolt vállalkozás c) pont szerinti feltétele fennáll: harmadik személy - azaz a férj - az A-ban is és a C-ben is közvetve többségi befolyással rendelkezik.

Szakértői hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra