Nőhet a növekedési hitelt igénylők száma az év hátralévő részében

KKV

Nyomtatás
Forrás: MTI

Címkék: növekedési hitel


Az igénylő cégek legnagyobb arányban a 700 millió és 10 milliárd forint éves nettó árbevétellel rendelkező, 10-49 főt foglalkoztató, Közép-Magyarországon tevékenykedő cégek közül kerültek ki. A felmérés alapján a hitelhez jutók több mint fele új beruházási, illetve forgóeszköz hitelt vett igénybe. A legtöbben, 56 százalék gépeket és tárgyi eszközöket szereztek be, illetve ingatlanvásárlásra és építésre fordították a forrást.

Az év hátralévő részében a kis- és középvállalkozások (kkv) 6 százaléka biztosan tervezi még hitel vagy lízing igénylését a jegybank hitelprogramjában, további 11 százalék pedig fontolgatja a részvételt - derül ki a Budapest Bank kutatásából.

A kutatás szerint a hitelfelvételt tervezők kétharmada 5 és 50 millió forint közötti összegre, 83 százaléka beruházási- vagy forgóeszközhitelre fogja benyújtani igénylését a növekedési hitelprogramban (nhp) az év utolsó negyedében.

Az MNB hitelprogramjának indulása, 2013. júniusa óta a hazai kkv-k 21 százaléka fordult hiteligényével a pénzintézetekhez, és 10 igénylőből 8 hozzá is jutott a forráshoz. Az igénylő cégek legnagyobb arányban a 700 millió és 10 milliárd forint éves nettó árbevétellel rendelkező, 10-49 főt foglalkoztató, Közép-Magyarországon tevékenykedő cégek közül kerültek ki. 

A felmérés alapján a hitelhez jutók több mint fele új beruházási, illetve forgóeszköz hitelt vett igénybe. A beruházási hitelt vagy lízinget kapott vállalkozások kétharmada eddig halogatott fejlesztéseket valósított meg, 21 százalékuk már elkezdett beruházásra, 17 százalékuk pedig korábban nem tervezett beruházásra fordította a pénzt. A legtöbben, 56 százalék gépeket és tárgyi eszközöket szereztek be, illetve ingatlanvásárlásra és építésre fordították a forrást. 

A kutatást a Budapest Bank megbízásából a Gfk Hungária Piackutató végezte, a 200 millió és 10 milliárd forint közötti éves nettó árbevétellel rendelkező kkv-k körében.

A Budapest Bank csoport a program második fázisában, tavaly októbertől idén szeptember végéig 56,1 milliárd forint értékben kötött szerződést. A bank vállalati üzletága a kihelyezett keret több mint 40 százalékáról a pénzintézet számára stratégiai fontosságú agrárszektorban működő cégekkel állapodott meg, átlagosan 69 millió forintos hitelösszegre. Mikrovállalatoknak eddig 1,3 milliárd forintot folyósítottak, itt 9 millió forint volt az átlagos összeg. A bankcsoporthoz tartozó Budapest Lízing és Budapest Autó az elsők között kezdték értékesíteni konstrukciójukat a jegybanki program keretében: a Budapest Lízing jelenleg megközelíti a 10 milliárd forintos szerződött összeget, míg a Budapest Autó közel 3 milliárd forintra kötött megállapodást.

FIZESSEN ELŐ 2024-RE AZ ÖNADÓZÓ ÚJSÁGRA ÉS ONLINE CSOMAGJÁRA!

Önadózó - okos újság okos cégeknek és könyvelőknek!  Velünk 2024-ben is könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. Az Önadózó az egyik legnagyobb terjedelemmel jelentkező havi szaklap. Igen gazdag az archívumunk, az előfizetéssel ingyenesen hozzájuthat a megelőző évek lapszámaihoz. Az egyes lapszámok tartalma online elérhető, illetve mobiltelefonon is. Online csomagunk: Számviteli szabályzatok 2024 Cafetéria szabályzat 2024 Pénzmosás elleni szabályzat csomag GDPR Segédlet, Gyorskérdés szolgáltatás a honlapon,Segédletek + Mérlegképes és adótanácsadói kreditek Ingyenes e-könyvek és vásárlási kedvezmény az Önadózó Webáruhgázban ● Egyes Kulcs-Soft programok előfizetőknek ingyenesen ● Előfizetni itt lehet: https://www.onadozo.hu/elofizetes-az-ujsagra/ 


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra