Gyorskérdés
SZJA - Személyi jövedelemadó

Árfolyamnyereség EU tõzsdén


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

kpisti 2007-03-08 10:06:48

Az alábbiak ügyében kérnék tájékoztatást: Magyarországon élõ állampolgár a román tõzsdén román értékpapírkereskedõ cég közremûködésével vásárol román cég részvényeibõl. Az ebbõl elért árfolyamnyereség hogyan adózik Magyarországon? A román bróker cég nyilatkozatot kér, hogy az árfolyamnyereség adózását Magyarországon, vagy Romániában kívánom leadózni! Az ottani adó egy éven túli befektetések után 1 %, egy éven belül elért árfolyamnyereség után 16 %. Lehetséges, hogy Romániában nem adózom, és év végén a román bróker igazolása alapján Magyarországon a magyar szja szerint adózom? Vagy ha azt nyilatkozom, hogy Romániában kívánok adózni, akkor a román adók megfizetése után Magyarországon már nem terhel adókötelezettség? Vagy a Romániában megfizetett adókat levonhatom a Magyarországon fietendõ adóból? Hogyan alakulnak ezek az adókötelezettségek Románia uniós csatlakozása után?

Témanyitó hozzászólás

dr. Szabó Tibor Önadózó szakértő 2007-03-17 22:59:38

A kérdésre a magyar román kettõs adóztatási egyezmény kamatrendelkezései irányadók:
1996. évi XCIX. törvény
a Magyar Köztársaság és Románia között a kettõs adóztatás elkerülésére és az adóztatás kijátszásának megakadályozására a jövedelem- és a vagyonadók területén Bukarestben, 1993. szeptember 16-án aláírt Egyezmény kihirdetésérõl
11. Cikk
Kamat
1. Az egyik Szerzõdõ Államban keletkezõ és a másik Szerzõdõ Államban belföldi illetõségû személynek kifizetett kamat ebben a másik Államban adóztatható.
2. Ugyanakkor az ilyen kamat abban a Szerzõdõ Államban és annak az Államnak a jogszabályai szerint is adóztatható, amelyben keletkezik, de ha a kedvezményezett a kamat haszonhúzója, az így felszámított adó nem haladhatja meg a kamat bruttó összegének 15%-át.

Üdvözlettel:

dr.Szabó Tibor ügyvéd adószakértõ

Szakértői hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra