Gyorskérdés
KKV - Kis- és középvállalkozások

Rendezvényszervezõ vállakozás


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

artamyra 2007-07-03 08:33:28

Üdvözlök mindenkit,
Vállakozás beindításán gondolkodok, és a megvalósításhoz mindenképpen szükségem lenne pontos információkra. Ebben kérénm a segítségüket
Rendezvényszervezésre szeretnék vállakozni. Ez gyakorlatilag mindent magában foglalna. Esküvõk, céges rendezvények, városnapok, gyakorlatilag minden ami ebbe belefér. Amennyiben adott az ötlet, onnantól kezdve a kivitelezés az én dolgom lenne,, amennyiben szükséges hitel ügyintézéssel is kiegészítve. Legfontosabb kérdésem az lenne, hogy hogyan is induljak el? Feltételezem egyéni vállakozás lenne a legcélravezetõbb. Van normális 40 óra/heti munkahleyem, emellett történne a dolog. Milyen költségeket kell számolnom az indításra, illetve a mûködésre (egyszeri költésgek, havi, illetve éves költésgek)? Jobban megérné-e az egész, ha a feleségem indítani a vállakozást, aki még felsõfokú intézményben tanul nappali tagozaton?
A másik dolog kicsit sikamlósabb téma. Mivel esküvõk szervezésével is foglalkoznék, és komplett szolgálatatást nyújtanék, ebbõl eredendõen kötelezõen dolgoztatnom kellen egyéb szolgáltatókkal (zenekarok, võfély...). sajnos ezen szolgálatatók nagy többsége nem igazán bejelentett formában végzi a tevékenységét, gyakorlatilag keresetkiegészítésként, mindenféle papír, számla nélkül. Mit tudok én ezzel a helyzettel kezdeni? Ha csak ajánlom õket, és a fizetést, megállapodást a felekre bízom, akkor a szolgáltatás korántsem komplett. Ha én alkalmazom õket, akkor be kell jelenteni, amibe gondolom õk nem mennének bele. Alkalmi munkavállalók pedig ugye csak munkanélküliek lehetnek? Ráadásul a zenészeknek ha jól tudom engedélyre is szükségük van? Mit tudnának ajánlani? Mit tehetek? Megoldás lehet esetlegesen a megbízási szerzõdés? Ha így járunk el, akkor a másik félnek ugye csak SZJA bevallási kötelezettsége van, és nem kell, hogy számlaképes legyen?

Válaszukat, és segítségüket elõre is köszönöm:
A

Témanyitó hozzászólás

schlag 2007-07-05 11:21:59

Az, hogy milyen formában érdemes elindítani egy vállalkozást, hosszabb elbeszélgetést igényelne. Az egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása a legolcsóbb, járulékfizetés szempontjából lényegében mindegy, hogy Ön, heti 36 órás munkaviszony mellett, vagy a nappali tagozatos felesége váltaná ki az igazolványt. Mindenképpen számolnia kell az alábbi költségekkel: az igazolvány kiváltásank díja, a tevékenység végzésekor felmerülõ jellemzõ költésgek: pl. anyagköltségek, hiddetési díjak, könyvelõ költsége (ne akarja megspórolni a könyvelõt, nagyon sokat veszíthet egy rossz könyvelõvel!), a rendezvények szervezésével kapcsolatosan felmerülõ igénybe vett szlgáltatások (pl. terembérlet, fellépõk, díszítés....)

A fellépõk közül sokaknak van valamilyen formában vállalkozásuk, így számlaképesek. Ha mégsem a legegyszerûbb megoldásnak véleményem szerint az alkalmi munkavállalói könyv kiváltása tûnik, mivel azt azok is kiválthatják, akik mellette munkaviszonnyal rendelkeznek. (nem csak munkanélkülieknek lehet AM könyvük).

Még egy tanács: a késõbbi viták elkerülésére minden egyes megbízásról kössenek részletesen szabályozott szerzõdést.

Üdvözlettel: Schlág Judit

Felhasználói hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra