Gyorskérdés
JÁRULÉKOK, TB - Járulékok, szociális hozzájárulási adó, társadalombiztosítási ellátások, nyugdíj.

Tag ügyvezető jogviszony besorolása


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

vaniroda2 2014-04-11 12:33:19

A következő felvetésre kérnék állásfoglalást:

Adott egy több személy által alapított kft. Az egyik alapító tag egyben ügyvezetője is az adott társaságnak. Az ügyvezetőnek nincs máshol heti 36 órát elérő jogviszonya.

A TBJ törvény értelmezése alapján, mi arra jutottunk, hogy az ügyvezetői teendőket elláthatja munkaviszonyban, amennyiben a társaság tagjai így döntenek. Ugyanakkor az ügyvezetői feladatok mellett végzett egyéb szerelői munkát is, szintén munkaviszonyban. Tekintettel, hogy nincs lehetőség egyszerre több FEOR kód alapján jelenteni az adott jogviszonyt, így tudomásunk szerint azon a FEOR számon kell, amelyet a munkaidő alatt nagyobb hányadban végez. Ennek következében az adott esetben szerelőként került bejelentése heti 10 órában (heti 8 órában szerel, heti 2 órában ügy vezet), és a munkaköri leírásában ez feltüntetésre került.
A fentik következében úgy véljük, hogy nem minősül a TBJ törvény szerint társas vállalkozóként biztosítottnak, így nem is vonatkoznak rá a nagyobb járulékalap után történő járulékfizetési szabályok. Illetve nem szüksége a heti 36 órát elérő jogviszony.
Kérésünk, hogy jól értelmeztük-e?
Szíves válaszát előre is köszönjük!

Témanyitó hozzászólás

dr. Szabó Tibor Önadózó szakértő 2014-04-12 16:12:45

Én egyetértek az értelmezéssel. Nem vitás, hogy a tag az ügyvezetést elláthatja munkaviszonyban - erről munkaszerződést kell kötni, akként kell bejelenteni, - ez egyértelmű. Mint ahogy az is, hogy ugyanazzal a munkáltatóval nem lehet egyidejűleg két munkaviszonyt kötni. A szerelés az ugyanannak a munkaviszonynak a másik munkaköre. Így tehát nevezett nem társas vállalkozó, hanem munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállaló.

Szakértői hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra