Gyorskérdés
JÁRULÉKOK, TB - Járulékok, szociális hozzájárulási adó, társadalombiztosítási ellátások, nyugdíj.

Tb kiskönyv


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

Ceasar 2016-02-01 20:00:26

Tisztelt Pap Attila!

Mely jogviszonyokat kell beírni a tb kiskönyvbe? Mindegyiket, aminél megfizetik a nyugdíj és egbizt.járulékot, vagy csak a munkaviszonyokat? Mi van ha főállású és nem főállású társas vagy egyéni vállalkozóról van szó? Mi van a KATA-ssal? Mitől függ, hogy be kell-e írni egy jogviszonyt vagy nem? Vagy egyszerűen, ha jétrejön a biztosítási jogviszony, akkor be kell írni akkor is, ha nem vesz ki a vállalkozó pénzt a cégből?

Köszönöm
Császár Csaba

Témanyitó hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2016-02-02 07:20:23

Csaba,
Az Ebtv-hez kiadott Vhr. 37.§-a értelmében minden biztosítással járó jogviszonyt be kell jegyezni a foglalkoztatónak a TB igazolványba. Ebből következően az egyéni vállalkozókénti biztosítást nem kell bejegyezni, de -értelmezésem szerint- nem kell a katás-t sem, hiszen arra nem értelmezhető a "foglalkoztató" fogalma, hiszen nem a Tbj. hatálya alatt van. A biztosítási jogviszony létrejötte bizonyos esetekben független a "pénz kivételétől", így ez a kiskönyben való bejegyzésnél sem rendező elv.
papattila

Szakértői hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra