Itt az õszi törvénymódosítási menetrend

ART

Nyomtatás
Forrás: MTI

A parlament elé terjesztette a kormány az Országgyûlés õszi ülésszakára készített törvényalkotási programját, amely negyvenkét javaslatból áll. A tervek szerint a Ház elé kerül egyebek mellett a 16 százalékos szja bevezetésérõl szóló adócsomag, amely újraszabályozza az adózással kapcsolatos egyes határidõket is, és egyszerûsíti az adminisztrációt.

___________________________________________

ÖNADÓZÓ elõfizetéssel - lépéselõnyben az adózásban!

Önadózó - az adózók lapja. Adó, tb. számvitel a gyakorlatban havonta 64 nyomtatott oldalon. Megjelenik minden hónap elsõ napján. Hétezer könyvelõ irodának,  vállalkozásnak és intézménynek szolgáltatunk havonta, 10 ezren olvassák rendszeresen heti hírlevelünket.  Elõfizetési  díj  2010. 9-12. hónapra 5.880,-Ft. (1.470,-Ft/hó)  Elõfizetõknek 20% szakkönyv vásárlási kedvezmény, ingyenes e-könyvek, e-Önadózó. Ügyfélszolgálat 1085 Budapest, József körút 53. Tel: 267 5010.  

Elõfizetés: info@onadozo.hu

___________________________________________

Itt az õszi törvénymódosítási menetrend

Az Országgyûlés honlapján olvasható, a kormány õszre tervezett törvényalkotási programjában a jövõ évi költségvetés és az azt megalapozó törvénycsomag mellett a legfontosabbak között a 16 százalékos személyi jövedelemadó bevezetése, valamint az APEH és a vám- és pénzügyõrség összevonásához szükséges jogszabályok megalkotása szerepel. Utóbbiakat az adócsomag tartalmazza, amely - a tervek szerint - újraszabályozza az adózással kapcsolatos egyes határidõket, és egyszerûsíti az adminisztrációt.

A kabinet elképzelései szerint novemberben fogadnák el azt a törvényt, amellyel létrehoznák a nemzeti eszközkezelõ társaságot. Ezzel az intézménnyel rendeznék a jelzáloggal terhelt ingatlanok tömeges árverezésébõl és a fizetési kötelezettségeiket teljesíteni nem tudók utcára kerülésébõl fakadó problémákat. "Ehhez a finanszírozók, a hitelfelvevõk és az állam számára optimális, mindhárom szereplõ motivációját elõsegítõ szabályozás kialakítása szükséges" - olvasható a programban, amelyet Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes jegyez.

A kormány tovább racionalizálná a költségvetési szervek mûködését is, és egyebek mellett módosítaná a lakás-takarékpénztárakról szóló törvényt azért, hogy "vonzóbbá tegyék" ezen intézményt.

A programból kiderül, novemberben fogadnák el a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény módosítását, amellyel megteremtenék a lehetõségét a 40 év szolgálati idõvel rendelkezõ nõk öregségi nyugdíjjogosultságának.

Az elképzelések között van a gyes és a gyed újraszabályozása, valamint a gyes melletti nyolcórás munkavégzés tilalmának visszaállítása.

Az ígéreteknek megfelelõen törvénnyel biztosítanák, hogy 2011. január 1-jétõl megkezdhessék mûködésüket a megyei kormányhivatalok.

"Kiküszöbölnék" az egyházakat az elõzõ kormányzati ciklusban ért méltánytalanságokat, részletek azonban nem derülnek ki a dokumentumból.

Várhatóan elkészül az új jogalkotási törvény is; a korábbit az Alkotmánybíróság tavaly évvégével semmisítette meg.

Módosítanák a 2011. évi népszámlálásról szóló törvényt, és több, nemzetpolitikai vonatkozású jogszabály változtatását is elõterjesztenék, így például a Szülõföld Alapról, illetve a szomszédos államokban élõ magyarokról szólót. Utóbbiak célja, hogy a határon túli magyarok támogatását egységes rendszerbe foglalják.

Változtatnának a fõvárosi és kerületi önkormányzatok közötti forrásmegosztásról szóló jogszabályon, valamint újragondolnák a rendõrségi pótlékrendszert, és ugyanezzel a javaslattal igyekeznének felszámolni a rendészeti korrupciót is.

A legtöbb javaslatot várhatóan a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) fogja benyújtani, 11-et. A Nemzetgazdasági Minisztérium tervei között 9, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Nemzeti Erõforrás Minisztérium esetében 5-5, a Belügyminisztériumnál és a Vidékfejlesztési Minisztériumnál 4-4, a Honvédelmi Minisztériumnál 3, míg a Külügyminisztérium esetében egy indítvány szerepel.

***

A KÖNYVELÕI FELELÕSSÉG KÉZIKÖNYVE + CD

Az I. Fejezet szól a könyvelési szerzõdésrõl – amelyben felvázoljuk azokat a jogi technikákat, amelyeket mindenképpen javasolunk beépíteni az ügyféllel megkötött könyvelési szerzõdésbe. Ezeket könyvünk, és annak CD melléklete részletesen tartalmazza.Könyvünk II. Fejezete az adótörvények rejtett csapdáival, és a könyvelõi munka során elkövethetõ tipikus hibalehetõségekkel foglalkozik. Tanulságos olvasmány ez könyvelõknek – egy könyvelõirodai vezetõ tollából. A III. Fejezetet a könyvelõi kártérítési felelõsségnek szenteltük, amelybõl egyáltalán megismerheti, hogy melyek a téma lényeges kérdései, érveket, tippeket kaphat  ilyen élethelyzetekre.  Könyvünk értékes részét képezi az a 20 esettanulmány, amelyek könyvelõi kártérítési jogeseteket dolgoznak fel. A könyvelõ irodák felelõsségi kérdései mellett részletesen foglalkozunk a munkaviszonyban, alkalmazottként foglalkoztatott könyvelõk, fõkönyvelõk, gazdasági igazgatók kártérítési felelõsségével is. Könyvünk IV. Fejezete pedig – egyfajta válaszként, megoldásként a könyvelõi kártérítési felelõsség által felvetett kérdésekre – tartalmazza a könyvelõ iroda Általános Szerzõdési Feltételeit, továbbá Szervezeti és Mûködési Szabályzatát, felhasználható iratminta formájában. Ezeket megnyitható word dokumentumként – további iratmintákkal együtt – a könyvünk Függelékét képezõ CD is tartalmazza.

A könyvelõi felelõsség kézikönyve. Szerzõ: Dr. Szabó Tibor, Regõs Gábor
Kiadó: Adónet.hu Zrt. 2009
Terjedelem: 328 oldal + CD
Ára: 9.900,-Ft + 740,-Ft postaköltség - Önadózó újság elõfizetõknek 20% kedvezménnyel 7.920,-Ft + postaköltség

Megrendelés: info@onadozo.hu

Önadózó újság elõfizetés: info@onadozo.hu

Személyesen megvásárolható: Önadózó Ügyfélszolgálat, 1085 Budapest, József körút 53. Tel: 06 1 267 5010


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra