Gyorskérdés
JOG - Polgári jog, gazdasági jog, cégjog, civil szervezetek

Üzletrész vétele apportnál


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

kapsz 2011-02-08 12:31:34

Tisztelt Szakértõ!

Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi esetben hogyan kell eljárni:
Van egy bt., amelyet a beltag 50e kp, kültag 150e apporttal alapít. A beltag eladja teljes üzletrészét, majd késõbb a kültag is kilépne. Az õ részét a beltag és az új kültag megosztva venné meg. A beltagnak 180e, kültagnak 20e része lenne. Hogy kell ezt helyesen feltüntetni az új tsz-ben? Lehet kp a teljes üzletrész, mivel azt kp veszik meg a régi tagtól vagy a korábbi apport értékét kell megosztva szerepeltetni? Az apport egyébként egy számítógép volt.
Válaszát elõre is köszönöm.
Üdv,
Bernadett

Témanyitó hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2011-02-11 18:11:04

Bernadett,

A betéti társaság alapítói vagyona a tagok változásával nem változik. Azaz, függetlenül attól, hogy a tagok teljes egészében lecserélõdtek, a tulajdoni arányok megváltoztak, a módosított társasági szerzõdés 50eFt készpénz és 150eFt apport vagyoni betétet fog tartalmazni.

üdv.
papattila

Szakértői hozzászólás

kapsz 2011-02-11 18:44:35

Kedves Attila,

Köszönöm válaszát. Még egy kérdésem lenne:
Ezek szerint jó, ha úgy tüntetjük fel, hogy beltag kp 50e, apport 130e, kültag 20e apport? Olyan furcsa, mert egy eszköz értéke van megosztva.
Üdv,
Bernadett

Felhasználói hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2011-02-11 20:36:15

Bernadett,

Csak az alapításnál van jelentõsége, hogy ki miben adja a vagyoni betétjét. Késõbb ennek nincs jelentõsége, hiszen a vagyoni betét (megjelenési formájától függetlenül) a társaság tulajdonába kerül, így nem beszélhetünk arról, hogy pl. az apportként átadott számítógép melyik tulajdonoshoz "kötõdik". A tulajdonosok szempontjából csak a vagyoni betét összegszerûségének van jelentõsége.

üdv.
attila

Szakértői hozzászólás

kapsz 2011-02-12 11:17:53

Attila,

Köszönöm a választ. Nekem csak az a problémám, hogy az ügyvéd jelenleg 180 kp és 20 apport értéket adott meg az új tsz-ben, amivel az alapításkori 50 kp és 150 apport nem egyezik. Tudom, hogy "kukacos"-nak tûnik a dolog, de nem szeretném, hogy rosszul adjuk be a cégbíróságra. És pont ez a bajom, hogy nem kötõdik az apport az új tulajokhoz, de azért valahogy fel kell tüntetni az arányokat, úgy hogy azok összességében ne változzanak. Meg vagyok zavarodva egy picit.
Üdv, Bernadett

Felhasználói hozzászólás

Összesen: 4 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra